نیروگاه ,خورشیدی ,سراسری ,شبکه ,بزرگترین ,خورشیدی ایران ,نیروگاه خورشیدی ,بزرگترین نیروگاه ,اتصال بزرگترین ,نیروگاه خورشیدی ایران ,بزرگترین ناین خبر اگرچه نسبتا الان قدیمی شده ولی به دلایلی برای من در این روزها جذابیت خاص خود را دارد. برای استفاده خودم و احتمالا بقیه دوستان اینجا بازنشر داده میشود.

......................

اتصال بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران به شبکه برق سراسری:

 

مكان احداث این نیروگاه پارك خورشيدي، در محوطه آزمايشگاه تست دكلهای فشار قوی پژوهشگاه نيرو واقع در نزديكی شهر اراك ابتداي جاده اراك- خمين مي باشد.

 نیروگاه در زمینی به مساحت 1.6 هكتار و با ظرفیت یک مگاوات اسمی احداث شده و تعداد كل ماژولهای استفاده شده در این نیروگاه حدود 3920 عدد (عدد2000 وات 250 پلي كريستال+1920 مونوكريستال) است.

نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی ایران با موفقیت به شبکه برق سراسری متصل شد. این نیروگاه که بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران به حساب می آید و اولین پروژه خورشیدی ایران در مقیاس مگاوات بشمار می رود در طی کمتر از یکسال گذشته اجرا و بهره برداری شده است. 
........................

متن کامل و جزییات بیشتر خبر در برق نیوز 

http://barghnews.com/fa/news/13792/اتصال-بزرگترین-نیروگاه-خورشیدی-ایران-به-شبکه-برق-سراسری

 

 

منبع اصلی مطلب : "پاور وب" = " مهندسی برق "
برچسب ها : نیروگاه ,خورشیدی ,سراسری ,شبکه ,بزرگترین ,خورشیدی ایران ,نیروگاه خورشیدی ,بزرگترین نیروگاه ,اتصال بزرگترین ,نیروگاه خورشیدی ایران ,بزرگترین ن
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : نیروگاه خورشیدی پژوهشگاه نیرو